جرم گیری راهی برای پاکسازی دندان‌ها از املاح رسوب کرده با استفاده از دستگاه‌های دندان پزشکی (دستگاه فرا صوت ،اولتراسونیک و ....) می باشد . در این روش بوی بد دهان، بد رنگی و زبری دندان ها از بین خواهد رفت.

بزاق دهان انسان به طور طبیعی خود دارای املاحی است که با میکروبها و باکتریهای دهان و موادغذایی ترکیب شده و باعث ایجاد لایه ای از رسوب بر روی دندان ها به نام پلاک می‌شود.به مرور زمان قطر این پلاک ها بیشتر می‌شود.

پلاکها اکثراً در قسمتهای پایینی لثه،پرکردگیها و در نواحی که دسترسی به آنها برای تمیز کردن راحت نیست به وجود می‌آیند.پلاکها به مرور زمان با ترشح اسید باعث از بین < strong>پوسیدگی دندان و در نتیجه پوسیدگی دندان ها می‌شوند.

حال اگر این پلاکها از روی دندان تمیز نشوند به تدریج آهکی شده و باعث ایجاد جرم دندان می‌شوند. فرآیند جرم دار شدن دندان ها به قدری آرام پیش می‌رود که فرد حس میکند این جرم بخشی از دندان اوست.

در واقع این تصور اشتباه که جرم گیری مینای دندان را از بین میبرد ناشی از همین تدریجی جرم دار شدن دندانهاست.
البته باید این نکته را اضافه کرد که افراد سیگاری و کسانی که چای و قهوه زیاد مصرف میکنند زودتر از بقیه افراد دچار جرم دندان و لثه می‌شوند.

در روش جرم گیری دستی دندانپزشک با استفاده از ابزار مخصوص و به صورت دستی شروع به جرم زدایی دندان فرد میکند.در این روش فقط میتوان جرم کمی از روی دندان را از بین برد در واقع جرمگیری سطحی صورت میگیرد. پس برای کسانی که دندانهایشان جرم زیادی دارد، توصیه نمی‌شود.

در روش جرم گیری با دستگاه ، دندانپزشک با استفاده از دستگاه های فرا صوت و یا اولتراسونیک به همراه یک اسپری آب تمام جرمهای دندان را از بین میبرد. در واقع عملکرد دستگاه به اینگونه است که با ایجاد ضربه های کوچک و پی در پی سعی در تخریب جرم ها میکند.همچنین اسپری حاوی آب سرد در دستگاه باعث تمیز شدن دهان و خنک کردن دستگاه می‌شود.

نوشته شده در آبان ماه 1398

سفید کردن دندان روشی است که می تواند بلافاصله لبخند شما را تقویت کند و تبدیل به یک لبخند براق شود.
محصولات و خدمات بسیاری در بازار وجود دارد که نوید لبخند سفیدی را به شما می دهد. بهترین و ایمن ترین نتایج تنها در صورتی حاصل می شود که سفیدکردن دندان توسط یک متخصص در دندانپزشکی انجام شود .
کلینیک سلامت این اطمینان را به شما می دهد، که تمام متخصصان ما در کلینیک سلامت، در زمینه سفید کردن دندان ها با تجربه و متعهد هستند. و بالاترین سطح کیفیت و مراقبت را با قیمت های مناسب به شما ارائه دهند.

بازدیدها: 308

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *